Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Доля «Турецького потоку» буде залежати від Європи - посол Туреччини

Доля «Турецького потоку» буде залежати від Європи - посол Туреччини

Категория: Новини / Політика

Доля «Турецького потоку» буде залежати від Європи - посол Туреччини

  • Доля «Турецького потоку» буде залежати від Європи - посол Туреччини

Доля турецько-російського газового проекту «Турецький потік», який повинен доставляти російський газ в Європу буде залежати більшою мірою від позиції європейських країн, оскільки вони становитумуть більшу частину споживачів цього проекту.

Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав посол Турецької Республіки в Україні Йонет Дж. Тезель.

«Оскільки більша частина споживачів ("Турецького потоку" - ред.) складуть європейські країни, багато чого буде залежати від того, як вони поставляться до цього проекту», - сказав Тезель.

Він також зазначив, що, на сьогоднішній день, «Турецький потік» знаходиться на ранній стадії дослідження. «Ми домовилися визначити, цей проект здійснено, вигідний і ефективний», - сказав посол.

Разом з тим, дипломат підкреслив, що інший турецький проект з транспортування азербайджанського газу в Європу TANAP є пріоритетом для Туреччини. «Цей проект є нашим головним пріоритетом. Він буде транспортувати азербайджанський і, можливо, туркменський газ через Грузію і Туреччину в Європу. Є й інші джерела природного газу, що Туреччина використовує і може поставляти на Захід», - сказав посол.

Нагадаємо, у квітня 2014 року в результаті російської агресії проти України Євросоюз відмовився від проекту «Південний потік», який повинен був доставити російський газ в Європу. Росія також зупинила будівництво за проектом. Пізніше в грудні 2014 року російський «Газпром» і турецька компанія Botas підписали меморандум про взаєморозуміння з будівництва «Турецького потоку» - морського газопроводу з РФ до Туреччини по дну Чорного моря.

У п'ятницю з візитом у Києві перебуває президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, який візьме участь у четвертому засіданні українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня. Сторони планують обговорити політичні питання, в тому числі Крим, а також економічну та комерційну співпрацю, енергетику, транспорт та можливі спільні проекти.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.