Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » Єврокомісар: «Турецький потік» не спрацює

Єврокомісар: «Турецький потік» не спрацює

Категория: Новини / Політика

Єврокомісар: «Турецький потік» не спрацює

  • Єврокомісар: «Турецький потік» не спрацює

    Марош Шефчович

У Єврокомісії сумніваються в доцільності запропонованого Росією проекту газопроводу «Турецький потік» в обхід України.

Таку позицію висловив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Брюсселі.

Зокрема, віце-президент Єврокомісії акцентував увагу на наявних довгострокових контрактних зобов'язаннях Росії перед європейськими партнерами щодо постачання газу через територію України. У зв'язку з цим він назвав новий проект «радикальною пропозицією російської сторони і висловив здивування планами Москви по перенаправленню великих обсягів газу (понад 60 млрд кубометрів на рік), який в даний час йде в Європу через територію України, в Туреччину.

«У мене також є питання щодо економічної доцільності цього рішення. Туреччина вимагає близько 15 млрд кубометрів на рік. Регіон Південно-Східної Європи - також близько 15 млрд кубометрів. Отже, чому потрібно туди поставляти більше 60 мільярдів кубометрів газу? Тому, як я говорив, це не буде працювати», - заявив віце-президент Єврокомісії.

Він також висловив здивування позицією ВАТ «Газпром», який «спілкується з клієнтами через прес-конференції», - саме так було оголошено про скасування проекту «Південний потік» та ініціювання «Турецького потоку».

Читайте також: Експерт: "Турецький потік" Путіна - не більш ніж фантастика

Як повідомляв Укрінформ, на початку грудня 2014 року Росія запропонувала Туреччині проект газогону через Чорне море, так званий «Турецький потік», який транспортував паливо по території Туреччини і Греції в країни Південно-Східної Європи. Росія розглядає таку ініціативу в обхід України як заміну скасованого «Південного потоку».

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.