Реєстрація    Увійти
Увійти
» » » У США думають, як ще "покарати" Росію за порушення договору про скорочення ракет

У США думають, як ще "покарати" Росію за порушення договору про скорочення ракет

Категория: Новини / В світі

У США думають, як ще "покарати" Росію за порушення договору про скорочення ракет

  • У США думають, як ще

Білий дім і Пентагон вже почали обговорювати, як збільшити тиск на Росію з-за порушення нею Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), що крім дипломатичних важелів зараз буде передбачати заходи в економічній і військовій сфері.

Про це відзначив у понеділок у Вашингтоні директор напрямки контролю над озброєннями та ініціативи нерозповсюдження Інституту Брукінгса Стівен Пайфер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Уряд США проводить дипломатичний діалог з Росією, але він не має успіху на сьогоднішній день, оскільки росіяни не хочуть визнавати будь-яких порушень (РСМД – ред.)", - зазначив експерт.

У зв'язку з цим, відзначив він, у додавання до дипломатичним зусиллям, "чиновники з адміністрації США вже говорять про економічних і військових засобах".

Щодо економічних обмежень, за словами Пайфера, американські посадовці поки що відкрито не говорять, про які конкретні заходи йдеться. "Думаю, це будуть економічні санкції на додаток до тих, що США та ЄС ввели проти Росії протягом останніх 15-ти місяців із-за російської агресії проти України", - припустив експерт. При цьому він уточнив, що такий крок повинен бути обов'язково узгоджений з союзниками, в першу чергу з тими, які знаходяться в зоні досягнення російських ракет.

Щодо військового спрямування, в "Пентагоні розглядають широке коло можливостей, які можна розділити на три категорії". Пайфер пояснив: перш за все, йдеться про активний захист від ударів крилатих ракет наземного базування. Друга категорія, за його словами, полягає в розробці можливостей атакувати пусковий майданчик російських крилатих ракет перед тим, як вони будуть запущені. Крім того, в цей комплекс також може входити удар за іншим важливим об'єктам.

"Це те, що ми чуємо від американських чиновників. Але я думаю, що США повинні зробити ще дещо", - зазначив Пайфер. У цьому контексті він запропонував, зокрема, скликати спеціальну комісію з верифікації, яка передбачає один з пунктів Договору про РСМД.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.